Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: atpažink save kitame!

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis artėja! Netrukus ir vėl visą savo dėmesį bei laiką paskirsime dokumentiniam kinui. Šiemet festivalis vyks rugsėjo 20-30 d., tradiciškai „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“.

Šiųmetiniai VDFF filmai išskirtinai yra tai, kas yra ir netikėta, ir taip pat atpažįstama. Tarsi matytum save tą patį, bet vis kitą. Tarsi save iš naujo pažintum kituose. Ir tai, kas anksčiau galėjo šokiruoti, būti nepriimtina, žiūrint filmą tampa savaip artima, paaiškinama, suprantama. Tai suteikia savęs pažinimo, atradimo džiaugsmą. Atradimo to, kas anksčiau buvo svetima, gal net atgrasu. Tačiau tapo savasties dalimi.

VDFF’12 ragins pažvelgti į save kito akimis, koncentruosis į asmeniškus žmonių pasaulius, sieks išryškinti jų subjektyvumą ir ieškos sąlyčio taškų su mūsų pasauliais.

Praeitų metų dokumentikos naujovės ir šių dienų akcentai darniai išsiteko 4 tradicinėse festivalio programose. Pagrindinėje programoje parodysime aštuonetą ryškiausių pastarųjų metų filmų, specialiąia programa „Bitnikai kelyje“ atliepsime šiemet visame pasaulyje minimas 90-ąsias Jacko Kerouaco gimimo metines. Konkursinėje ir vėl varžysis tuzinas naujausių estų, latvių bei lietuvių filmų.

Ypatingai lauktas ir kantriai mūsų ketverius metus kviestas rusų dokumentininkas Viktoras Kosakovskis šiemet atvyksta pristatyti savo filmų retrospektyvos.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *