Studentų kino festivalis „STOP“ – daugiau nei jaukus vakaras prie kino ekrano

Gegužės 5-ą dieną Kauno mieste esančioje Mykolo Žilinsko dailės galerijoje su trenksmu praūžė jau penktasis KTU Socialinių, Humanitarinių Mokslų ir Menų fakulteto studentų atstovybės SHM organizuojamas studentų kino festivalis „STOP“.  Renginys Kauno Laisvės alėjoje esančioje galerijoje subūrė studentišką bendruomenę bei kino entuziastus. Pilna salė ir publikos ovacijos labiausiai patikusiems filmams nulėmė organizatorių sprendimą kartoti  festivalį ir kitais metais.

28 filmai iš Lietuvos ir užsienio šalių

Per 2 mėnesius buvo sulaukti 28 filmai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio šalių. Plataus spektro turinys džiugino organizatorius – laisva konkurso tema ir raktiniai žodžiai veidai, jausmai, STOP padėjo atskleisti kūrybinę menininkų laisvę. Po ilgų valandų ir diskusijų, renginio organizatoriai vieningai atrinko kokybiškiausius darbus, kurie vėliau pasiekė ir kompetentingą festivalio komisiją – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorę Rimantę Valiukaitę, Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorių Ramūną Cicėną bei Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovą Egidijų Stanciką. „Labai gerai, kad tokie festivaliai vyksta, nes norisi, kad kuo daugiau jaunimo užsikrėstų kinu. Dabar labai trūksta idėjų, tad tikiuosi, kad studentai bus išradingi ir drąsūs, nebijos rizikuoti ir pasitikėti nuojauta.“ – mintis prieš festivalį dėstė Ramūnas Cicėnas.

index

Visai kaip prieš 9 metus

Gegužės 5 dieną 19 valandą kino mėgėjai bei festivalio filmų autoriai užpildė Mykolo Žilinsko dailės galerijoje esančią kino salę visai kaip ir prieš 9 metus, organizuojant patį pirmąjį studentų kino festivalį, tuo metu dar žinomą kaip „Stop‘as“.  Simboliškai pasirinkę renginio vietą studentai norėjo išskirti po penkmečio pertraukos grįžusį festivalį ir priminti, jog tai penktą kartą vykstantis renginys. Nekantriai laukdami renginio studentų atstovybės SHM nariai pasitiko svečius ir įteikė jiems balsavimo lapelius – viso peržiūrų vakaro metu tokiu būdu buvo renkamas publikos numylėtinis. Pristatyti 14 trumpametražių filmų neleido nuobodžiauti – plataus spektro darbų turinys ir varijuojanti trukmė išlaikė intrigą iki pat renginio pabaigos – visi norėjo sužinoti konkurso nugalėtojus ir patikrinti, ar jų spėjimai  pasitvirtins. Daugiau nei valandą trukęs seansas įžiebė įvairias publikos emocijas – salėje ne kartą aidėjo juokas, kurį vėliau pakeisdavo nerimo ir įtampos kupini žvilgsniai stebint trilerio žanrui prilygstančius filmus.

indexwww

Nugalėtojams – „STOP“ ženklas

Studentų kino festivalio pabaigoje buvo apdovanota geriausiai teisėjų įvertinto trumpametražio filmo „Problem“ autorė Laura Aliukonytė. Nuo pat pirmos akimirkos akių nuo ekrano nuleisti neleidžiantis filmas primena apie sunkiai paslėpti bandomą neteisybę žmogaus vidiniame pasaulyje bei santvarkoje. Vakaro metu itin daug dėmesio sulaukęs Lino Mikutos filmas „Pakeleiviai“ taip pat neliko neįvertintas – žiūrovų balsai nulėmė tai, jog kūrinys tapo publikos numylėtiniu. Filme vaizduojamos kelionės automobiliu ir trys skirtingi pakeleiviai su savo išskirtinėmis istorijomis sudomino žiūrovus nuo pat pirmų kadrų. Festivalio nugalėtojai vakaro pabaigoje buvo apdovanoti organizatorių ir renginį remiančių rėmėjų – „Meno Avilys“, „Forum Cinemas“, UAB „Jugima“ įsteigtais prizais. Daugiausiai įspūdžių sulaukė ir specialus prizas  – originalus „STOP“ ženklas, simboliškai pabrėžiantis festivalio pavadinimą. Atrinktų filmų kūrėjai taip pat nebuvo užmiršti – jiems buvo įteiktos organizatorių padėkos už atsiųstus filmus bei meninės saviraiškos skatinimą jaunimo tarpe.

wwww

Organizatoriai, KTU studentų atstovybė SHM, džiaugiasi renginio sėkme ir dalyvių bei žiūrovų aktyvumu bei taria didžiulį ačiū visiems filmų kūrėjams bei atvykusiems žiūrovams. Pagrindinė studentų kino festivalio „STOP“ organizatorė, antrame kurse studijuojanti Aurelija Einorytė tikisi, jog susidomėjimas filmų kūrimu ir toliau didės bei kartu su komanda ir studentišku entuziazmu jau planuoja kitais metais, šeštąjį kartą vyksiantį festivalį.

Studentų kino festivalyje „STOP“ pristatyti filmai:

 1. Laura Aliukonytė „PROBLEM“ – geriausias festivalio filmas
 2. Linas Mikuta „Pakeleiviai“ – publikos numylėtinis
 3. Tadas Laužikas „Žaliuokis“
 4. Tadas Laužikas „Radijas, Revolveris ir Bilietas“
 5. Tomas Bliūdžius „Kitoks“
 6. Inesa Marcinkevičiūtė „Nesibaigiantis kelias“
 7. Kuriam.lt kolektyvas „Aš esu gyvas“
 8. Almantas Vilbikas „Šeštoji kolona“
 9. Bartvydas Babenskas „Parallel ME“
 10. Narmin Alieva (AZ) „GameOver“
 11. Edvinas Slipkauskas „Šilinio Dzūko lobis“
 12. Gökçe Açıkgöz (TR) „Burada HERE“
 13. Domas Gudaitis „Dealeris“
 14. Remus Flavius Pop (RU) „Shades of Life“

 

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *