Scenaristas Benas Yorkas Jonesas: „Holivudas jau laukia „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos“

Į JAV kino teatrus jau šią savaitę atkeliaus naujasis scenaristo Beno Yorko Joneso ir režisieriaus Drake‘o Doremuso darbas „Breathe In“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko žinomi aktoriai Guy Pearce‘as ir Felicity Jones. Per praėjusią savaitę Niujorke vykusią premjerą prie romantinės dramos „Like Crazy“ (liet. „Kaip pamišę“) anksčiau drauge dirbę kūrėjai susilaukė daugybės kolegų komplimentų. Netrūko kalbų ir apie būsimą B.Y.Joneso darbą – Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ (angl. „Between Shades of Gray“) ekranizaciją.

 Su sėkminga premjera scenaristą pasveikino ir naujojo projekto kūrybinė grupė – pati R.Šepetys, būsimo filmo režisierius Marius Markevičius ir prodiuseris Žilvinas Naujokas. Rašytoja neslėpė džiaugsmo, kad jos romano ekranizacijai scenarijų rašo būtent talentingas ir sparčiai pripažinimą Holivude pelnantis B.Y.Jonesas. „Sveikiname, Benai, esame labai laimingi, galėdami dirbti su tavimi“, – po renginio džiugių emocijų neslėpė R.Šepetys.

 Pats B.Y.Jonesas dėkojo kolegoms, teigdamas, kad kaip mat po premjeros jis trauks vėl į Los Andželą, kur jau laukia nauji darbai, vienas pagrindinių – „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos scenarijus. „Nemažai žmonių teiravosi manęs ir apie knygą, ir apie mūsų projektą, buvo nuostabus vakaras. Labai dažnai filmas nuo pirmos idėjos iki tol kol pasiekia ekranus užtrunka ne vienerius metus. Džiaugiuosi, kad „Breathe In“ pradėjo naują gyvenimą. Nekantriai laukiu, kai tas pats atsitiks su „Tarp pilkų debesų“ ekranizacija. Buvo puiku sulaukti daugybės klausimų, malonu, kai žmonės domisi ir nekantriai laukia kas bus toliau“, – po premjeros kalbėjo B.Y.Jonesas.

Benas Yorkas Jonesas  (1)

 Scenaristo ir filmo „Breathe In“ kūrybinės grupės nuotraukų iš premjeros Niujorke pamatyti galite čia:

 Nors norą įsigyti teisę ekranizuoti 2011-aisiais išleistą R.Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“, kuris yra patekęs į „New York Times“ bestselerių sąrašą, buvo pareiškę žinomi Holivudo rinkos žaidėjai, romano autorė pasirinko darbą su lietuvių komanda – JAV gimusiu lietuvių kilmės režisieriumi ir prodiuseriu Mariumi Markevičiumi („Kita svajonių komanda“) ir prodiuseriu Žilvinu Naujoku („Tadas Blinda. Pradžia“, „Gustavo nuotykiai“).

 Kelią į skaitytojų širdis visame pasaulyje atradusi 15-metės lietuvės Linos ir jos mamos bei brolio tremties 1941-aisiais istorija šiuo metu jau yra išleista 40-yje šalių, net 36-iomis kalbomis. Apie „Tarp pilkų debesų“ svarbą JAV byloja ir tai, kad romanas buvo įtrauktas į mokyklų skaitymo programą net 21-oje JAV valstijoje, o knygos leidyba užsiima didžiausias pasaulyje knygų leidėjas, kompanija „Penguin“.

Pagrindinėje nuotraukoje – Marius Markevičius, Žilvinas Naujokas ir Benas Yorkas Jonesas

„Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos kūrėjų archyvo nuotraukos

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *