Salvadoras Dali nori vėl išprotėti. Delaney Bishopo versija

Aš noriu vėl išprotėti. Dali kažkada buvo išprotėjęs ir jo darbai buvo nuostabūs. Jūs galite, daktare, išgydyti beprotybę, vadinasi, galite ją ir sukurti. 

Ne,  ši citata – tai ne autobiografinė detalė iš didžiojo siurrealizmo (ir piaro) meistro Salvadore Dali gyvenimo knygos. Nors labai tikėtina ir puikiai šaržuojanti Dali asmenybę. Pristatome Delaney Bishop trumpo metro filmuką The Death of Salvador Dali, kuriame Dali Galą suvaidino garsioji, aistringoji ir labai gališka Dita Von Teese.

2005 metais sukurtas 20 minučių filmas labai taikliai ir šmaikščiai parodo Dali gyvenimą ir negyvenimiškus vargus siekiant vėl išprotėti, kad galėtų toliau kurti beprotiškas tapytas vizijas. Jam padėti (ne) bando garsusis Sigmundas Freudas. Ar sugebės garsusis psichoanalitikas padaryti atvirkščią variantą – priversti pacientą ne tapti normaliu, bet išprotėti?

Visą filmą galite peržiūrėti Youtube:

The Death of Salvador Dali gausu siurrealistinių, kaip ir priklauso Dali gyvenimui, vizijų, vaizdų ir į visus galus nesusieinančių galų. Puikus aktoriaus Salvadoro Benavideso vaidmuo įkūnijant Dali.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *