Režisierius Alexander Payne: „Mattas Damonas galinti suvaidinti bet ką“

Lietuvos kino ekranus jau šį penktadienį pasieks filmas, kuriame aktorius Mattas Damonas sau įprastą superherojaus amplua iškeitė į delno dydžio žmogaus kailį! Dukart Oskarui nominuotas režisierius Alexander Payne pristato satyrinę, Auksiniam gaubliui nominuotą komediją „Sumažinti žmonės” (angl. „Downsizing“), kurioje žiūrovą nukelia į ateities pasaulį. Venecijos kino festivalį atidariusi juosta į filmavimo aikštelę susikvietė nemenką žvaigždyną – pagrindinius vaidmenis čia atlieka Kristen Wiig, Christoph Waltz ir Matt Damon.

Pastarąjį filmo režisierius A. Payne vadina „vieninteliu amerikiečių aktoriumi, galinčiu suvaidinti absoliučiai bet ką“ ir tikina nesuprantantis, kodėl „jo kišenės nėra pilnos Oskarų apdovanojimų“. „Holivudui trūksta 35-55 metų amžiaus aktorių. Turime aibę vienodo sukirpimo raumeningų vyrukų, eilę aktorių modelių veidais ir būrį tų, kuriuos pamiršti vos pamatęs, tačiau velniškai talentingų ir paprastų aktorių, kuriuos savo filmuose nori matyti kiekvienas režisierius – vos keletas“, – užtikrintai kalba režisierius. „Ieškojau aktoriaus, kuris atrodytų tarsi eilinis Amerikos vyras, su kuriuo būtų paprasta dirbti ir kuris jau būtų iškovojęs savo Holivudo žvaigždės statusą. Mattas pasirodė esąs būtent tokiu“, – komplimentų pagrindinį vaidmenį filme „Sumažinti žmonės“ atlikusiam M. Damonui negaili A. Payne. Kaip visuomet kukliu išliekantis aktorius komplimentus nuleidžia juokais, nepraleidžia progos pasijuokti iš savęs, tikina nesuprantantis kodėl žiūrovai jį vis dar myli ir darbą ties filmu „Sumažinti žmonės“ vadina „didžiausiu mažu vaidmeniu savo karjeroje“.

Filmo anonsas:

Anot netrukus startuosiančio filmo „Sumažinti žmonės“ siužeto, velniškai taupų Polą Safraneką (akt. Matt Damon) kankina mintis, jog mažų žmonių pragyvenimo išlaidos yra kur kas mažesnės. Užvaldytas taupumo, šių laikų Skrudžas nusprendžia jį kamuojančias problemas sumažinti iki minimumo tiesiogine ta žodžio prasme. Norvegų mokslininkams išradus būdą sumažinantį žmones, Polas ir jo žmona Odrė (akt. Kristen Wiig) tampa vienais iš daugelio savanorių, pasiryžusių dabartį iškeisti į pigesnį gyvenimą mažame pasaulėlyje. Iškeliavę į svajonių organizacijos laboratoriją sutuoktiniai nė nenutuokė, jog taupymo sumetimų diktuojamas kūno sumažinimas tėra maža jų didelių problemų pradžia…

Režisierius A. Payne naujausioje savo juostoje nevengia pašiepti šiuolaikinės visuomenės ydų, kalbėti apie šeimą ir jos susiskaldymą bei žaismingai pateikti didžiąją visuomenės dalį kamuojantį perdėto taupumo sindromą.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *