Pirmajame „Kino pavasario“ muzikinių klipų konkurse triumfavo grupės „ba.“ vaizdo klipas

Trečiadienio naktį išdalinti festivalyje „Kino pavasaris“ pirmą kartą rengto muzikinių klipų konkurso „Kažkas atsitiko“ apdovanojimai. Didžiausiame kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ ekrane Vilniuje žiūrovai pamatė 22 į konkursą atrinktus lietuviškus muzikinius klipus, publikuotus 2014 ir 2015 m.

„Lietuvos kūrėjai kiekvienais metais sukuria vis daugiau muzikinių klipų, vertų didžiojo ekrano. Tai lyg maži kino filmai. Džiaugiamės, kad „Kino Pavasaris“ sutiko pirmą kartą festivalio istorijoje į programą įtraukti muzikinius klipus“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo muzikinių klipų programos iniciatorius Juozas Piekuras, video agentūros ZEST vadovas.

12 AS Juozas Piekuras

Muzikinių klipų programos iniciatorius Juozas Piekuras.

Susumavus žiuri balus paaiškėjo, kad konkurso geriausiuoju lietuviškos muzikos klipu tapo grupės „ba.“ klipas dainai „Sugebėt pasikeist“. Jį režisavo Dominykas Bliznikas ir Paulius Miliauskas. Klipo kūrėjų komandai atiteko lietuviškos muzikos portalo PAKARTOT.lt įsteigtas prizas – 2,000 eurų.

Paulius MIliauskas

Paulius Miliauskas

„Ačiū, kad įvertinote šį klipą – net jeigu jis jau atrodo palyginti senas, net jeigu jį kūrėme tik keturių žmonių komanda. Esame nuoširdžiai dėkingi“, – kalbėjo prizą atsiimdamas P. Miliauskas.

ba.“ – „Sugebėt pasikeist“ vaizdo klipas:

Konkurse balsavo ne tik žiuri, bet ir žiūrovai. Muzikinių klipų seansai vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Į kiekvieną jų atėję žiūrovai po seansų atidavė balsus už jiems labiausiai patikusius klipus. Susumavus publikos vertinimus paaiškėjo, kad žiūrovų geriausiai įvertintas muzikinis klipas yra grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dainai „Į Venesuelą“. Šį klipą režisavo Saulius Baradinskas.

„Kai dirbome filmavimo aikštelėje, niekas nebūtų patikėjęs, jog klipą žiūrėsim didžiausioje kino salėje Lietuvoje. Mums tai didžiausia šventė“, – tarė režisierius atsiimdamas apdovanojimą.

Apdovanojimą S. Baradinskui įteikė dainininkas ir dainų autorius Andrius Mamontovas. „Prisipažinsiu, jog jau kuris laikas esu praradęs viltį, kad yra prasmė kurti muzikinius klipus. Bet po šio vakaro viltis po truputį sugrįžta“, – džiaugėsi jis.

Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – „Į Venesuelą“ vaizdo klipas:

Pagal žiuri balus buvo išrinktas geriausias debiutinis muzikinis klipas – į šį apdovanojimą pretendavo darbai, kurių režisieriui ar režisierei tai yra pirmasis muzikinis klipas. Geriausio muzikinio klipo debiuto apdovanojimas atiteko animaciniam Vido Bareikio dainos „Babkės“ klipui, kurį režisavo Paulius Norvaiša, padedant pačiam V. Bareikiui.

Vidas Bareikis ir Pawel Maczewski

Vidas Bareikis ir Pawel Maczewski

„Kai sukūriau šitą dainą, nusprendžiau, kad jai reikia animacinio klipo. Pradėjau ieškoti animatoriaus, radau Paulių. Jis nebūna Lietuvoje ir, tiesą sakant, jo gyvo dar nesu matęs gyvenime. Jis pasakė: daina man patinka, bet man reikės pusės metų sukurti klipą. Kai pasirodė rezultatas, supratome, kad buvo verta tiek laukti. Paulius yra fantastiškas animatorius“, – atsiimdamas apdovanojimą režisieriui dėkojo V. Bareikis.

Vidas Bareikis – Babkės“ vaizdo klipas:

Žiuri taip pat įteikė specialų apdovanojimą už unikalią muzikinio klipo viziją – jis atiteko bene netradiciškiausiam konkurso dalyviui, prodiuserio Manfredo dainos „Uumellmahaye“ vaizdo klipui, kurį sukūrė Rūta Kiškytė ir pvz.lt.

Manfredas – Uumellmahaye“ vaizdo klipas:

Specialūs apdovanojimai už indėlį į lietuviškų muzikinių klipų kultūrą įteikti režisieriams Justui Ramanauskui už klipus „Juokas pro ašaras“ (Tomas Sinickis), „Feelings“ („Freaks on Floor“), „A Woman of Stone“ (Markas Palubenka) ir „Galvotas“ („Neteisėtai padaryti“ bei Pijui Vėberiui už klipus „Vessels“ („Rasabasa“, „We Are The Same Blood“ (JOIO) ir „Sau. Ir Tau.“ (Lilas ir Innomine). Į klipų programą pateko atitinkamai keturi ir trys šių režisierių darbai.

Freaks on Floor – Feelings“ vaizdo klipas:

„Ačiū „Kino Pavasariui“, jog leido parodyti muzikinius klipus ten, kur jiems ir vieta: kino ekrane. Noriu paraginti visus kūrėjus – nesustojam“, – sakė J. Ramanauskas.

Rasabasa – Vessels“ vaizdo klipas:

Visi apdovanoti režisieriai gavo akreditaciją į kitų metų „Kino pavasarį“ ir kitus festivalio prizus.

Klipus vertino tarptautinė žiuri

Klipų vertinimo žiuri sudarė tarptautinė muzikos ir video profesionalų komanda: Pawelas Maczewskis, lenkiškosios VICE redacijos vadovas, festivalio metu pirmą kartą atvykęs į Vilnių, taip pat režisierius Emilis Vėlyvis (režisavo filmus „Redirected“ ir „Zero“), buvęs „MTV Lietuva“ kūrybos vadovas,  idėjų agentūros „New!“ direktorius Tomas Ramanauskas, ilgametė muzikos tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė, kinematografas Vilius Mačiulskis (filmai „Igrushki“ ir „Alkofutbolas“), lietuvišką muziką pasauliui pristatančio tinklalapio „MusicExportFund“ redaktorius George’as Eastas ir pirmojo lietuviško muzikinio filmo „Kažkas atsitiko“ režisierius ir scenarijaus autorius Artūras Pozdniakovas.

01 AS Kazkas atsitiko

Šiemet sukanka 30 metų nuo filmo „Kažkas atsitiko“ premjeros. Šiame filme pirmą kartą kino kamera buvo užfiksuotos grupės „Antis“, „Foje“ taip pat Vytautas Kernagis. „Kino pavasario“ klipų konkursas pavadintas „Kažkas atsitiko“ siekiant atiduoti pagarbą šiam istoriniam filmui.

„Prieš trisdešimt metų buvo tokia mistinė organizacija – komjaunimas ir toks mistinis laikotarpis – perestroika. Taip atsitiko, kad mes, visiškai nevizualūs architektai chuliganai, grojantys post-pankroką per vieną naktį tapome žvaigždėmis. Kaip tai įvyko? Mus parodė didysis ekranas. Didžiojo ekrano magija gali daugiau negu mes įsivaizduojame“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *