Panevėžyje – susitikimas su režisieriumi A. Juzėnu ir filmo „Ekskursantė“ kūrybine grupe

Kino centras „Garsas“ penktadienį, gruodžio 6 d. 17:30 val. kviečia į susitikimą – kūrybinį vakarą su režisieriumi Audriumi Juzėnu ir jo naujausio filmo „Ekskursantė“ kūrybine grupe. Bus rodomas filmas „Ekskursantė“, po šios abejingų nepaliekančios jausmingos dramos kviečiame prie arbatos puodelio padiskutuoti su režisieriumi A. Juzėnu ir filmo kūrybine grupe.

 „Ekskursantė“ – pirmasis lietuviškas vaidybinis filmas apie tremtį – prieš tai būta tik dokumentinių juostų. Filmas pasakoja apie 11 metų mergaitę, kuri pabėga iš traukinio, vežančio tremtinius į Sibirą. Ilgas ir nuotykių bei pavojų pilnas mergaitės kelias atgal namo, į Lietuvą, patraukia žiūrovus įtemptu siužetu. Deja, ne visi tremtiniai pajėgė grįžti į Lietuvą. Filmo herojei tai pavyko padaryti. Kai kurie jos sutikti žmonės ją žlugdė, kai kurie abejingai nusisuko ir netrukdė jos kelionei. Tik keli jų sutiko pagelbėti įgyvendinti jos viltį grįžti namo. Keliaudama ji sutiko įvairių žmonių: vargšę rusų moterį, gyvenančią apleistame kaime taigoje, prasigėrusį vairuotoją, traukinio konduktorių, iš lagerių pabėgusių plėšikų gaują, žiaurų daktarą, dirbantį vaikų lageryje, įsimylėjusį lėktuvo pilotą, NKVD narį ir NKVD kareivius, medžiojančius lietuvių partizanus… Ir visi jie sutrumpino mergaitės kelionę į Tėvynę.

 Pagrindinį „Ekskursantės” vaidmenį vaidina Anastasija Marčenkaitė. Kartu su ja vaidina Lietuvos aktoriai: Nelė Savičenko, Margarita Žiemelytė, Darius Meškauskas, Airida Gintautaitė, Eglė Mikulionytė, Valda Bičkutė, Sakalas Uždavinys, Algirdas Paulavičius, Vytautas Kupšys, Romualdas Urvinis, taip pat būrys rusų aktorių.

 Tai filmas apie viltį ir lemtį, meilę ir draugystę, pasiaukojimą ir geraširdiškumą  bei neišmatuojamą  meilę savo kraštui, savo Tėvynei Lietuvai. Tačiau jame pastebimas kitoks, laisvesnis požiūris į Lietuvai itin skausmingą istorijos etapą. Tremtinės drama parodoma be šitam kontekstui įprasto skirstymo į gerus ir blogus.

 Filmas „Ekskursantė“ šiais metais pelnė daugiausiai žiūrovų simpatijų lietuviško kino programoje „Lietuviško kino dienos 2013“. Susitikimo metu režisieriui A. Juzėnui ir šio filmo kūrybinei grupei bus įteiktas specialus šios programos prizas, diskutuojama apie filmo kūrybinius užkulisius.

Pagrindinėje nuotraukoje – režisierius Audrius Juzėnas

Kino centro „Garsas“ informacija

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *