Pabėgimo Planas / Escape Plan, 2013

Escape Plan

Mikaelio Hafstriomo „Pabėgimo Planas“ („Escape Plan“) – filmas turėsiantis pamaloninti senosios mokyklos veiksmo filmų nostalgijos kamuojamus kino megėjus. Kaip senais gerais „Tango ir Kešo“ laikais Sylvesteris Stallone turi ropštis lauk iš kalėjimo, o atsidūręs laisvėje keršyti, keršyti ir sielos ramybės vardan dar truputėli pakeršyti.

Ekonominio sunkmečio laikais, kai didieji kino pramonės lobistai visomis priemonėmis siekia pažaboti milijardus dar neuždirbtų dolerių esą iš jų vagiančius piratus, kurti šlovingųjų laikų žvaigždžių prifarširuotus filmus atrodo visai nebloga mintis. Turint omeny dešimtojo dešimtmečio veiksmo filmų enciklopedija vadintinų „Nesunaikinamųjų“ sėkmę, ir „Pabėgimo Planas“ neturėtų likti nepastebėtas – Stallonei čia talkins Arnoldas Schwarzeneggeris; į šį laikmetį visą fabulą nužemins ir „rap is cool“ kolorito suteiks reperis „50 cents“.

Visgi apie ką mes čia? Pernelyg solidaus amžiaus vaidinti tiesiog kietus vyrukus sulaukęs S. Stallone „Pabėgimo Plane“ tampa didžiai gerbiamu ir prabangiam krėsle savo kabinete besisupančiu, taip vadinamos, struktūrinės saugos sistemos kūrėju Rėjumi Breslinu. Atidžiai išstudijavęs kalėjimų saugumo spragas ir tokioms užduotims reikalingus išlikimo įgūdžius, Rėjus projektuoja kalėjimus, iš kurių neįmanoma pabėgti. O likimo šypsni – atsitik man taip, kad pats saugumo specas atsibustų vienoje šių laisvės laisvės atėmimų įstaigų.

Filmas, nors kai kas gali priekaištauti dėl tradicijos ir intelektualumo stygiaus, galėtų sudominti visus tokių darbų, kaip „Didysis pabėgimas“, „Senis“, „Kubas“ ar to pačio „Tango ir Kečas“ gerbėjus (atleiskit, bet „Pjūklo“ nelaikau vertu dėmesio filmu).

Filme vaidina: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, 50 Cent

Pasaulinė premjera: 2013 m. liepos 18 d.

Premjera Lietuvoje: 2013 m. Spalio 11 d.

Filmo žanras: mistinis veiksmo trileris

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *