Naujieji „Vaiduoklių medžiotojai“ skelbia kovą ne tik vaiduokliams, bet ir stereotipams

Liepos 29 dieną į kino teatrus grįžta “Vaiduoklių medžiotojai” – filmas, kurio istorija gyva jau 32 metus. 1984 metais režisierius Ivanas Reitmanas sukūrė pirmąjį filmą apie šiuos herojus ir pats tapo legenda. Istorija vadinama kultine, nes iki pat dabar apie juos kuriami ne tik filmai, bet ir serialai. Belaukiant premjeros, juostos kūrėjai skelbia karą toli gražu ne tik vaiduokliams. Filmą jie traktuoja ir kaip pramogą, ir kaip tam tam tikrą socialinę akciją.

Pasirodžius žinioms apie tai, jog bus kuriama naujausia filmo dalis ir jos pagrindinėmis herojėmis taps moterys, juostos kūrėjai iškart sulaukė keistų žvilgsnių. Moterys? Mokslininkės? Vaiduoklių medžiotojos? Tačiau tai tapo tik dar geresne paskata režisieriui bei scenarijaus autoriui įrodyti, jog skeptikai klysta – moterys gali būti ne ką blogesnės filmo veikėjos. Prie šio “judėjimo” prisidėjo ir filmo žvaigždės. Viena jų – aktorė Leslie Jones.

“Buvo momentų, kai mane vadino pačiais bjauriausiais žodžiais, sakė, jog nieko nepasieksiu. Sutinku, esu kitokia nei dauguma Holivudo aktorių, bet tai nesuteikia teisės įžeidinėti. Nė vienas iš mūsų nenusipelno kentėti dėl kitų žmonių tamsumo”, – sakė aktorė.

“Moterys, kurios buvo pasirinktos vaidmenims “Vaiduoklių medžiotojai” – yra tos, kurios galėtų laisvai išspardyti sėdimąją bet kuriam, kuris drįsta žeminti kitus. Kai L. Jones buvo priversta palikti socialinius tinklus dėl patyčių, aš sau pasakiau: padarysiu viską, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau. Dabar esu tikras – tapome gražaus ir didelio judėjimo dalimi”, – neabejoja režisierius, buvęs aktorius (vaidinęs tokiose juostose, kaip „Afigena mokytoja“, „Prisirpusios pamergės“ ar seriale „Biuras“) bei keturiems pagrindiniams „Emmy“ nominuotas Paulas Feigas.

Pagrindinėmis juostos žvaigždėmis buvo pasirinktos Kristen Wiig („Zoolanderis 2“, „Marsietis“) bei Melissa McCarthy („Pagirios 3: velniai žino kur“). Vėliau prie jų kovoje su keistais reiškiniais prisijungia Kate McKinnon bei Leslie James.

„Tai – puikus atpalaiduojantis ir į nuotykius įtraukiantis filmas. Iš pradžių atrodė keista, kad pasirinktas toks scenarijus apie vaiduoklių medžiotojas moteris, tačiau tai – visiškai naujas ir šviežias požiūris į šią kultinę istoriją“, – pasakoja K. Wiig.

Jai antrina ir pats režisierius. Pasak jo, „norėjosi pažvelgti į istoriją iš visiškai kitos perspektyvos ir panaudoti naujausius kompiuterinius efektus“.

Naujieji „Vaiduoklių medžiotojai“ pasakos apie dvi mokslininkes, kurių niekas nevertina, nes jos – dailiosios lyties atstovės. Erina ir Ebė yra rašytojos, knygos apie vaiduoklius autorės. Natūralu, kad „rimti“ mokslininkai moteris išjuokia. Po kelerių metų Manhetene ima dėtis keisti, protu nepaaiškinami dalykai. Erina, Ebė ir dvi jų naujos bendražygės – branduolinės energetikos specialistė Džilian ir metro darbuotoja Petė – stoja į kovą prieš Rovaną: pavojingą demoną, siekiantį užvaldyti žmones.

Nauji ir visiškai kitokie „Vaiduoklių medžiotojai“ į Lietuvos kino teatrus atkeliauja liepos 29-ąją.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *