Naujausias M. Gibsono darbas pagerbs karo didvyrį, neiššovusį nė vienos kulkos

Vienas didžiausių Amerikos karo didvyrių, kuris nė karto neiššovė kulkos. Būtent taip apibūdinamas herojus, apie kurį filmą „Pjūklo ketera“ sukūrė dviejų „Oskarų“ laureatas Melas Gibsonas. Filmas į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau kitą savaitgalį – lapkričio 4  dieną.

Filme pasirodys gausus Holivudo žvaigždžių būrys – Samas Worthingtonas, Andrew Garfieldas, Teresa Palmer, Vince’as Vaughnas bei Luke Bracey. Juosta nukels žiūrovus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Amerikiečių armijos medikas Desmondas Dosas tikėjo karo būtinybe, tačiau manė, jog žudymas yra nereikalingas, perteklinis blogis. Jis tapo pirmuoju kariu istorijoje, dėl pacifistinių įsitikinimų atsisakiusiu į rankas paimti ginklą. Net ir mirtinas pavojus kovos lauke neprivertė jo išsižadėti savo pažiūrų ir įsitikinimų.

Kruviname Okinavos mūšyje beginklis Dosas, nuolat apšaudomas priešų ugnies, iš mūšio lauko išnešė 75 sužeistus amerikiečių karius ir suteikė medicininę pagalbą daugybei kitų. Kelis kartus kliudytas snaiperių ir netgi sužeistas granatos sprogimo, ginklo į rankas taip ir nepaėmęs Dosas išgyveno Okinavos pragarą ir tapo pirmuoju pacifistu istorijoje, apdovanotu Kongreso Garbės medaliu.

„Mane sužavėjo ši istorija, pagrindinis jos herojus. Pamenu, perskaitęs scenarijų, supratau – apie jį turi sužinoti visas pasaulis. D. Dosas tikrai vertas pagarbos, filmo apie jį, ne tik medalių“, – sako M. Gibsonas.

Karinė veiksmo drama „Pjūklo ketera“, kuri debiutavo Venecijos kino festivalyje  ir sulaukė daugybės ovacijų Lietuvos kino teatruose pasirodys jau lapkričio 4 dieną.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *