Miss Violence, 2013

Prieš penkerius metus pasirodęs debiutinis graikų režisieriaus Alexandro Avrano filmas „Without“ ne tik laimėjo keletą apdovanojimų gimtinėje, bet buvo pastebėtas ir Milano kino publikos. Savo antrąją, vėlgi šeimyninius santykius analizuojančia drama „Miss Violence“ šįmet Alexandras jau laimėjo Venecijos kino festivalio „Sidabrinį liūtą“ kaip geriausias režisierius, o filme vaidinusiai Temis Panu atiteko geriausios aktorės prizas. Tai turėtų būti pakankama paskata kiekvienam kino gurmanui nekantriai laukti šio aštraus, savitą skonį paliekančio filmo.

Vienuolikmetės Andželikos gimtadienis. Su ta pačia šypsena, kuria pūtė žvakeles ant torto, jubiliatė iššoka pro namo balkoną. Policijos tyrėjų nuomone, ši tragedija – neabejotina savižudybė, tačiau šeima įsitikinusi kitaip.

Nežinia, kaip tai susiję su šalį kamuojančiu finansiniu krachu ir socialinėmis problemomis, bet į košmarą išvirtusios šeimos šventės naratyvas – itin dažnas šiuolaikiniame kine. Tačiau, kaip pastebi kritikai, šis nepriekaištingas tik antrąjį kūrinį į pasaulį išleidusio režisieriaus darbas išties vertas brangaus bet kurio kino mėgėjo laiko.

Priešingai nei buvo galima tikėtis įvykus tokiai nelaimei, šeimynėlė toliau gyvena lyg nieko nebūtų įvykę – norėdamas suvokti tokio elgesio priežastis žiūrovas verčiamas pats atnarplioti šį meistriškai suveltą Ariadnės siūlą. Čia akylesni žiūrovai užčiuops ir klasikinės graikų dramos pagrindus.

Filme vaidina: Kostas Antalopoulos, Constantinos Athanasiades, Chloe Bolota ir kiti.

Premjera: 2013 m. rugsėjo 1 d.

Premjera Lietuvoje:

Žanras: drama

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *