„Mėnesienos magija“ – jau aštuntoji Woodie filmuota juosta Europoje per pastaruosius devynerius metus

Vienas produktyviausių pastarojo amžiaus režisierių, išskirtiniu stiliumi, lengvumu ir jausmų vingiais garsėjantis Woody Allenas į kino teatrus atgabena jau 47-ąjį jo režisuotą filmą, kuriuo tapo kerinti romantinė komedija „Mėnesienos magija“ (angl. „Magic in the Moonlight“). Ši juosta – jau aštuntoji filmuota Europoje per pastaruosius devynerius metus. Šįsyk burtais ir mistika apipinta istorija atvilios į Prancūzijos Rivjerą 1928-aisiais.

Istorijos centre – cinišku ilizionistu tapęs Colinas Firthas ir žavingąją aiškiaregę įkūnijusi Emma Stone, kurie puikiai įsilieja į prabangią to amžiaus atmosferą. Vienas svarbiausių W.Alleno kozirių yra būtent aktoriai, kuriuos jis sugeba prisivilioti į savo filmus. Nors jo bendradarbių sąraše be C.Firtho ir E.Stone yra tokios Holivudo žvaigždės kaip Scarlett Johansson, Penelope Cruz, Alecas Baldwinas, Charlize Theron ir daugybė kitų, yra ir tokių aktorių, apie darbą su kuriais kino kūrėjas vis dar tebesvajoja.

Kaip portalo „Happy Sad Confused“ autoriui Joshui Horowitzui pasakojo žinomas režisierius, jis mėgino kviesti filmuotis net tris Holivudo legendas, tačiau kol kas nesėkmingai. „Tie vyrukai nuostabūs, bet gauti juos labai sunku. Esu skambinęs Robertui De Niro, esu telefonu kalbėjęs su Dustinu Hoffmanu ir Jacku Nicholsonu, bet jie vis užsiėmę. Prie savo būsimo filmo dirbu su nuostabiais aktoriais Joaquinu Phoenixu ir Seanu Pennu, tačiau šiek tiek apmaudu, kad su kai kuriais savo amato garsiausiais filmavimo aikštelėje dar taip ir nesusitikau. Tie aktoriai – Alas Pacino, R.De Niro, J.Nicholsonas. Jie neprilygstami. Taip pat norėčiau padirbėti su Kevinu Spacey, jei tik atrasčiau jam tinkamą vaidmenį“, – sakė W.Allenas.

Kino industrijos senbuvis taip pat kalbėjo, kad net ir dirbdamas su talentingiausiais aktoriais niekuomet nebūna iki galo patenkintas rezultatu. „Tai, ką sukuriu mintyse yra mano fantazija, tačiau kuriant filmą neišvengsi pokyčių. Pavyzdžiui, filmuodamas „Mėnesienos magiją“ maniau, kad Emmai Stone tikrai patiks viena iš eilučių, bet galiausiai ji pasirodė netinkama dialogui ir ją pakeitėme. Kitas pavyzdys – privalėjome persikelti filmuoti kitur, nes pirminėje vietoje pernelyg spigino saulė. Nebuvau patenkintas, kad ir kortų kaladė prieš kamerą nesimaišė taip, kaip norėtųsi“, – darbo ypatumus vardijo skrupulingas režisierius.

Naujoji W.Alleno istorija, paženklinta mėnesienos šviesos ir magijos Lietuvos kino teatruose – nuo rugsėjo 5 dienos.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *