Mario Martinsono filmas „Tyli naktis“ žada atskleisti šokiruojančias tiesas (filmo anonso premjera)

Sausio 18 d. kino ekranuose pasirodysiantis režisieriaus Mario Martinsono filmas „Tyli naktis“ – tai tikrais įvykiais paremtas intriguojantis pasakojimas apie žmonių tarpusavio santykius, meilės trikampius ir tamsiausius tabu, apie kuriuos garsiai kalbėti vengiame. Šiandien žiūrovų dėmesiui pristatomas trumpasis filmo anonsas, netrukus pasirodysiantis Lietuvos kino teatruose.

Filmas „Tyli naktis“, turintis ir juodosios komedijos, ir dramos, ir meilės istorijos elementų, pastatytas pagal to paties pavadinimo M. Martinsono romaną, kuris skaitytojams buvo pristatytas šiųmetinėje Vilniaus knygų mugėje. Romaną, o vėliau ir filmo scenarijų perskaitę garsūs Lietuvos aktoriai Kostas Smoriginas, Valda Bičkutė, Leonardas Pobedonoscevas, Viktorija Kuodytė, Dalia Storyk, Vytautas Rumšas Jaunesnysis, Gytis Ivanauskas nedvejodami sutiko imtis jiems pasiūlytų vaidmenų.

„Mane sužavėjo sukurtas pagrindinės veikėjos – Anos – personažas. Gilus psichologizmas, moteriška aistra, trapumas, nepalaužiamas ryžtas atrasti meilę ir prasmę. Neabejoju, šis filmas giliai palies bet kurį, išgyvenusį jausmų audras, susidūrusį su nenuspėjamais likimo vingiais. Tai stipru, tai jaudina, tai… audrina vaizduotę“, – mintimis apie filmą „Tyli naktis“ dalinosi Valda Bičkutė.

Filmo idėja sudomino ir nemažą būrį su kinu tiesiogiai nesusijusių Lietuvos kūrėjų. Nacionalinės premijos laureatas, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius fotografavo visą filmavimo procesą, kūrė aktorių portretus. Lapkričio mėnesį planuojamas nuotraukų parodos „Tyli naktis. Kūrėjų portretai“ pristatymas netradicinėje erdvėje – didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančiose ledo arenose.

Filmo garso takelį kuria vienas garsiausių Lietuvos muzikos prodiuserių ir kompozitorių Mario Basanov, o filme skambančias dainas atlieka Egidijus Dragūnas – Selas ir Justė Arlauskaitė – Jazzu. „Filmui reikia energijos, „draivo“, seksualumo, kuriuo alsuoja šių muzikantų atliekama muzika. Neabejoju, tai sukurs išskirtinę filmo nuotaiką ir atmosferą,“ – sakė režisierius Maris Martinsonas. Netrukus bus pristatyti keli filmo garso takelyje esančių dainų vaizdo klipai. Be to, artimiausiu laiku kino teatruose pasirodys antrasis filmo plakatas, o lapkričio pabaigoje – ilgasis filmo anonsas, be jokių nutylėjimų pristatysiantis „Tylią naktį“.

„Tyli naktis“ veiksmas vyksta šių dienų Vilniuje Kūčių vakarą. Ana (akt. Valda Bičkutė) ir Tomas (akt. Leonardas Pobedonoscevas) su savo dviem vaikais ruošiasi vykti pas Tomo tėvus švęsti Išganytojo gimimo. Viskas kaip toje giesmėje – „Tyli naktis, šventa naktis…“ Tačiau pravėrus Tomo tėvų Ričardo (akt. Kostas Smoriginas) ir Nijolės (akt. Dalia Storyk) buto duris patenkame į pasaulį, kuriame visi iš paskutiniųjų stengiasi suvaidinti gražią šeimos šventę, apsimetinėdami, išsisukinėdami, sukąsdami dantis, nusukdami į šalį akis. Tylos čia nedaug, šventumo taip pat…

 Nuotr. Algimantas Aleksandravičius

4 Comments

 1. Carolina

  2012/11/29 at 15:10

  Žiaurus video. Žuvys jaučia pavojų, ir bėjėgiškai bando jo išvengti. Jokių gamtos dėsnių. Vargu ar kaaitns valgė tą žuvį, naminiams katinams dažniausia svarbiausia yra užmušti grobį. Ar ne smagiau būtų jei tos žuvytės plaukiotų sau ramiai kur nors ežere ar upėje. Jei kam video pasirodė smagus, siūlau pažiūrėti dokumentinius su holokaustu susijusius filmus. Spėju mirsite iš juoko, juk ten irgi gamtos dėsniai stipresnis muša silpnesnį, skausmas, baimė.

 2. silver account

  2012/11/30 at 03:40

  Filmas „Tyli naktis“, turintis ir juodosios komedijos, ir dramos, ir meilės istorijos elementų, pastatytas pagal to paties pavadinimo M. Martinsono romaną, kuris skaitytojams buvo pristatytas šiųmetinėje Vilniaus knygų mugėje. Romaną, o vėliau ir filmo scenarijų perskaitę garsūs Lietuvos aktoriai Kostas Smoriginas, Valda Bičkutė, Leonardas Pobedonoscevas, Viktorija Kuodytė, Dalia Storyk, Vytautas Rumšas Jaunesnysis, Gytis Ivanauskas nedvejodami sutiko imtis jiems pasiūlytų vaidmenų.

 3. Sergey

  2012/12/01 at 11:30

  Nusirase Jurgis kaip reikiant! Kaip galmia zmones su katem lyginti, kur holokaustas, kur prudo zuvys ir kaimo kates?!O seip tai video man patiko, primine man vaikyste pas mociute Lazdiju rajone, o ir mano 4-ciui sunui patiko, pasijuokem sau is katytes. O zuvyciu ir pas mus prude budavo per daug, ir as jas gaudydavau ir nieko cia baisaus. Teisingai Mantas pasake, gamtos desniai Pilnai sutinku!

  • Louie

   2013/01/18 at 01:44

   Na iš vienos pusės gal ir žiaurus, bet ką pardyasi.Ir ne katinas, o katė. Ir ne naminė, o pusiau laukinė. Ir ne žaidžia, o suvalgo. Žaidžia ji tik su pelėmis, žuvys negali pabėgt, tai nėra kaip žaist.Ir žuvys šitos iš „prūdelio“, kur jų daugiau nei reikia ir kur joms maisto stinga.Dėl holokaustų, matėm pakankamai tokio tipo filmų. Gal kažkas truputį ir yra panašaus.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *