Kitą savaitę prasideda korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“

Drąsus žodis

Balandžio 16 d. – gegužės 3 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks garsių korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“, kurį „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) organizuoja jau trečią kartą.

 Tris savaites vyksiančio ir po Lietuvą keliausiančio festivalio metu Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovai galės pamatyti tikrais faktais paremtą istoriją apie vienos CŽV agentės kovą su nesąžiningais JAV politikais Doug Liman’o filme „Žaidimas be taisyklių” (angl. „The Fair Game”), Kanų kino festivalio publiką sužavėjusią John Hillcoat’o juostą „Virš įstatymo” (angl. “Lawless”) apie korumpuotą teisėsaugą sausojo įstatymo laikų Amerikoje ir kitus žiūrovų bei kritikų įvertintus filmus.

 „Festivalio metu siūlome žiūrovams pažvelgti į korupciją ir skaidrumą per kino meno perspektyvą. Šiemet rodomi filmai meistriškai parodo, kaip dažnai nepastebima ir sunkiai įrodoma politikų, valstybės pareigūnų ir verslininkų korupcija neigiamai paveikia kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Tikimės, jog mūsų festivalio lankytojai bus įkvėpti filmų herojų ir prisidės prie skaidresnio gyvenimo kūrimo mūsų šalyje“, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

 Festivalio filmuose vaidina vienos ryškiausių Holivudo žvaigždžių (George Clooney, Sean Penn, Naomi Watts, Ryan Gosling, Gary Oldman, Jessica Chastain, Tom Cruise ir kt.), kurių herojų istorijos pasakoja apie korupcijos priežastis, formas ir pasekmes bei kodėl žmonės pasirenka pasipriešinti korupcijai.

 Festivalis žiūrovams filmų peržiūras nemokamai pristatys Vilniaus kino teatre „Pasaka“, Kauno kino teatre „Romuva“ bei Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje.

Daugiau informacijos čia ir čia.

Festivalio programa:

  •  „Žaidimas be taisyklių“ (Fair game), 2010 m.

Režisierius: Doug Liman. Vaidina: Naomi Watts, Sean Penn.

Trukmė 115 min. Amžiaus cenzas nuo 12 m.

Filmas įkvėptas buvusios slaptos CŽV agentės Valeri Plaim gyvenimo įvykių. Baltieji rūmai Valeri pavedė surinkti įrodymus dėl masinio naikinimo ginklų Irake. Kai jos vyras pasidalino abejonėmis dėl tokių įrodymų egzistavimo su žiniasklaida, valdžios įniršis nukrypo į Valeri. Tai istorija apie piktnaudžiavimą ir slaptus interesus politikoje, kai nieko nevertos ne tik vieno, bet milijonų žmonių gyvybės.

 Repertuaras:

–         balandžio 16 d., 18 val., k/t „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius

–         balandžio 23 d., 18 val., I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

–         balandžio 30 d., 18 val., k/t „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

  •  „Džekas Ryčeris“ (Jack Reacher), 2012 m.

Režisierius: Christopher McQuarrie. Vaidina: Tom Cruise, Rosamund Pike.

Trukmė 130 min. Amžiaus cenzas nuo 13 m.

 Nedidelį Amerikos miestą sukrečia penkiaguba žmogžudystė, tačiau policija itin lengvai randa pagrindinį įtariamąjį – buvusį kariuomenės snaiperį. Bet ar tai tikrasis žudikas? Buvęs detektyvas Džekas Ryčeris (Tom Cruise) pradeda tyrimą, kuris atskleidžia, kaip nusikalstamos verslo grupuotės už virvučių tampo politikus bei teisėsaugą, o dėl korupcinių ryšių nelieka vietos tiesai ir teisingumui.

 Repertuaras:

–         balandžio 17 d., 18 val., k/t „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius

–         gegužės 1 d., 18 val., k/t „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

  •  „Virš įstatymo“ (Lawless), 2012 m.

Režisierius: John Hillcoat. Vaidina: Tom Hardy, Guy Pearce.
Trukmė 116 min. Amžiaus cenzas nuo 16 m.

Kanų kino festivalio publiką sužavėjusi juosta nukelia į sausojo įstatymo laikų Ameriką ir pasakoja trijų brolių, užsiimančių alkoholio kontrabanda, istoriją. Tikrais įvykiais paremtas filmas atskleidžia ne tik šeimos dramą, bet ir žiaurumą, kurį sėja prokurorai ir agentai, negavę savo pelno dalies. Kai prasideda karas su korumpuota teisėsauga, niekas nėra saugus, o kiekviena klaida turi savo kainą.

 Repertuaras:

–         balandžio 18 d., 18 val., k/t „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius

–         gegužės 2 d., 18 val., k/t „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

  •  „Purvini žaidimai“ (The Ides of March), 2011 m.

Režisierius: George Clooney. Vaidina: Ryan Gosling, George Clooney.

Trukmė 107 min. Amžiaus cenzas: iki 16 metų rekomenduojama žiūrėti su tėvais.

„Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuota politinė drama pasakoja apie prezidentinę rinkimų kampaniją: juodąsias technologijas, šmeižtą, įžeidimus, provokacijas ir papirkinėjimą. Jaunas atstovas spaudai Stefenas Majersas (Ryan Gosling) – idealistas, anksčiau nesusidūręs su politinių žaidimų purvu. Tačiau ateina momentas apsispręsti, kas svarbiau: karjera, pergalė bet kokia kaina ar sąžinė?

 Repertuaras:

 –         balandžio 19 d., 18 val., k/t „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius

–         balandžio 25 d., 18 val., I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

–         gegužės 3 d., 18 val., k/t „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas

  • „Korporacija“ (The Corporation), 2003 m.

Režisierius: Mark Achbar, Jennifer Abbott.

Trukmė 145 min. Anglų kalba, subtitrų nėra.

 Kritikų ir žiūrovų įvertintas dokumentinis filmas pasakoja apie korporacijų dominavimą ekonominiame, politiniame ir socialiniame gyvenime. Nagrinėdami konkrečius pavyzdžius, autoriai įspėja, kad dėl pelno korporacijos tapo pavojingomis bei naikinančiomis. Tačiau ieškoma atsakymų, ką drąsūs, išsilavinę žmonės gali padaryti, kad sustabdytų savanaudžių korporacijų poveikį.

 Repertuaras:

–         balandžio 24 d., 18 val., I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

–         gegužės  2 d., 18:30 val., Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų    institute, Vokiečių g. 10, Vilnius

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *