Kino teatruose – asmeniškiausias Charlotte Rampling vaidmuo filme „45 metai“

Pernai Europos šalių kino forume „Scanorama“ pristatyta britų režisieriaus Andrew Haigh’o drama „45 metai“ (45 Years, 2015), su žaviąja Charlotte Rampling priešakyje, grįžta į Lietuvos kino teatrus. Filmas Vilniuje bus rodomas jau nuo šio penktadienio, kovo 4d., o vėliau atkeliaus ir į kitus miestus.

Už pagrindinius vaidmenis šiame filme Charlotte Rampling ir britų aktorius Tomas Courtenay’us Berlyno kino festivalyje buvo pripažinti geriausiais aktoriais ir apdovanoti „Sidabrinio lokio“ prizais. Meistriškai įtaigi Ch. Rampling vaidyba įtikino ir kitų svarbiausių kino industrijos renginių komisijas – Europos kino apdovanojimuose ji buvo paskelbta geriausia Europos aktore, taip pat nominuota „Oskaro“ apdovanojimui bei prizais pagerbta Edinburgo, Floridos, Los Anždelo ir daugelyje kitų festivalių.

Pasak pačios Ch. Rampling, vaidmuo šioje dramoje jai buvo vienas artimiausių per visą karjerą. Asmeniniame gyvenime net dviem vyrams ištarusi lemtingąjį „taip“ ir abu kartus skaudžiai nusivylusi, ji asmeniškai patyrė skausmą dėl nesėkmingos santuokos, todėl įsijausti į sutrikusios žmonos vaidmenį aktorei buvo labai paprasta.

Vienos įtakingiausių britų aktorių vaidmenų savo filme džiaugėsi ir dramos režisierius Andrew Haigh’as. Jo teigimu, vos baigęs rašyti scenarijų, kitos aktorės pagrindiniam personažui jis nė neįsivaizdavo.

„Įdomiausia man buvo tyrinėti santykius, kurie trunka jau daugybę metų, o jų sunkumai ryškėja tik prasiskverbus pro paviršių. Aistra, kurią kasdien išreiškiame kitam, keičiasi, bėgant laikui įgyja skirtingus pavidalus ir tai yra nepaprastai jaudinanti mūsų prigimties dalis“, – pasakojo režisierius.

Filme „45-eri metai“ pasakojama apie brandžią porą, kuri planuoja švęsti 45-ąjį santuokos jubiliejų. Likus vos kelioms dienos iki šventės, vyras sužino, jog kalnuose buvo rastas prieš daugybę metų dingusios jo buvusios mylimosios kūnas. Ši žinia sudrumsčia šeimos ramybę – kiek per šiuos metus jų santuokoje buvo tiesos, o kiek melo?

Dramą „45 metai“ nuo šio penktadienio, kovo 4 d., Lietuvos kino teatruose pristatys Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *