Kino pavasaris 2016: „Berniukas ir pasaulis“ – smagus animacinis nuotykis

Nors Lotynų Amerika animacijos žanro pasaulyje nublanksta prieš Walt Disney ar kitas garsias animacijos studijas, festivalio „Kino Pavasaris“ programoje, skirtoje visai šeimai, sužibėjo tikras perliukas iš Brazilijos. „Berniukas ir pasaulis“ („Boy & the World“) – žaismingas režisieriaus Alê Abreu animacinis filmukas, kuris yra puikus nuotykis ne tik vaikams, kurie dar nemoka skaityti.

„Berniukas ir pasaulis“ – vaikiška ranka nupieštas ir vietomis koliažu pagražintas pasaulis ant karo slenksčio. O paties Berniuko šeima – išdraskyta. Tokiomis nelengvomis aplinkybės smalsus ir atkaklus herojus mokosi, atranda, atpažįsta, išgyvena, jaučia. Būtent šio mažo dar augančio žmogaus akimis parodomos aktualios ekologijos, vartotojiškumo problemos. Per jautrią vaiko pasaulėvoką atskleidžiama materialių vertybių sureikšminimas, susvetimėjimas ir būtinybė žmonėms būti vieningiems.

Animaciniame filme nagrinėjamos problemos skaudžios, bet jos netapomos juodomis spalvomis, atvirkščiai – vaizdas spalvingas, nuotaikingas ir teikiantis vilties. Vizualiai labai estetiškas ir išskirtinis reginys, kuriam tinka tokie žodžiai kaip gražu, nuostabu, žaisminga.

Filme „Berniukas ir pasaulis“ mažai dialogų, o ir tie suskamba atvirkštine portugalų kalba. Kas paryškina vaikiško atradimo ir pažinimo džiaugsmą, padeda suprasti, kad veikėjas dar tik auga ir mokosi.

Šis animacinis filmukas – tai ne koks moralas pradinukams „vaikai, saugokite gamtą“. Tai – įtaigi žinia tiek mažiesiems, tiek vyresniems žiūrovams ir klausimas, kokiame pasaulyje mes norime gyventi?

 Festivalyje „Kino pavasaris“ rodomo filmo „Berniukas ir pasaulis“  seansus galite rasti čia.

Dalia Dudėnaitė

Kino maisto virtuvėje tik pradedu gaminti visokius kepsnius, spageti, desertus ir padažus. Kartais sukuriu tikrai subtilaus skonio šedevriukus, o kartais - ką nors prisvilinu, persūdau ar įdedu kažką, nuo ko paskui skauda skrandį. Tikiuosi laikui bėgant man pavyks pateikti vis profesionaliau pagamintus skanėstus, džiuginančius kiekvieną gurmaną, negurmaną ir kitas alkanas sielas.
Dalia Dudėnaitė

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *