Labai baisus baisus Šiaurės Koriečių godzilos variantas – „Pulgasari“

„Kinomaistas“ dar visai neseniai rašė apie Šiaurės Korėjoje sukurtą dokumentinį filmą „Propaganda“, kuriame be gailesčio kritikuojamas visas Vakarų pasaulis (išsamų straipsnį rasite čia), o šį kartą pristatome 1985 metais sukurtą fantastinį filmą apie monstrą „Pulgasari“, kuris turi išties įdomią atsiradimo istoriją.

Pradėsime nuo 1978 metų, kuomet Šiaurės Korėją valdžiusio Kim Il-sung sūnus Kim Jong-il davė įsakymą pagrobti Pietų Korėjoje gyvenantį režisierių Shin Sang-ok. Kim Jong-il buvo aistringas jo filmų gerbėjas ir nusprendė, jog menininkas turi kurti fantastinius propagandinius filmus Šiaurės Korėjos valdžiai. Tačiau vien režisieriaus Kim Jong-il buvo negana, todėl neužilgo buvo pagrobta ir jo žmona, garsi aktorė Choi Eun-hee. Pagal susitarimą, Shin Sang-ok turėjo sukurti 7 filmus, o 1985 metais pastatytas filmas „Pulgasari“ buvo paskutinis jo darbas Šiaurės Korėjai. Kim Jong-il pats prodiusavo visus Shin Sang-ok kurtus filmus.

Kim Jong-il

Kim Jong-il

Nors filmas vadinasi „Pulgasari“, asociacijos su garsiąja „Godzilla“ yra daugiau nei aiškios. Japonų teatro ir kino platinimo studija „Toho“, užsienyje labiausiai žinoma dėl savo specialiųjų efektų monstrų filmams kūrimo ir ypač jų kūdikio – filmų ženklo „Godzilla“, dalyvavo kuriant specialiuosius efektus „Pulgasari“. Negana to, pabaisą Pulgasari vaidino Kenpachiro Satsuma – tas pats aktorius, kuris 1984–1995 vaidino Godzilą serijoje filmų.

„Pulgasari“ pasakojama istorija apie visų nemėgstamą feodalų karalių, kuris kankina savo valstiečius badu ir smurtu. Į kalėjimą patekęs valstietis iš ryžių sukūrė lėlę, kuri netikėtai atgyja nuo jo dukros ašarų. padaras netrukus išauga į tikrą monstrą ir kovoja už žemesnės klasės teises prieš korumpuotą karalių.

„Pulgasari“ keletą kartų buvo nesėkmingai bandoma išpopuliarinti kitose šalyse, tačiau tik 1998 metais jis buvo parodytas Japonijoje, kurioje jis tapo mažu kulto filmu. O mes „Pulgasari“ nemokamai galime pažiūrėti Youtube:

p.s. visi godzilų gerbėjai turbūt su nekantrumu laukia meksikiečių režisieriaus Guillermo del Toro (to paties, kuris sukūrė „Pano labirintas“ („Pan’s labyrinth“, 2006) filmo „Pacific Rim“. Liepos mėnesį pasirodysiančiame filme bus pasakojama apie tolimą ateitį, kuomet Ramiojo vandenyno gelmėse atsiveria skylė ir į mūsų planetą pradeda plūsti pabaisos Kaiju. Žemės vadovai kaip atsaką šioms visa naikinančioms pabaisoms sukuria kareivių pilotuojamus milžiniškus robotus Jaegersus.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *