Her, 2013

Mįslingojo režisieriaus Spiko Jonze filmą „Būti Džonu Malkovičiumi“ galima vadinti viso Holivudo auto-kontempliacija ir teismo procesu artėjančio antrojo kino šimtmečio fone. Filmas, kuris lengvai galėjo būti palaikytas tiesiog pretenzingu nesusipratimu labai greit įgijo moderniosios klasikos statusą.

Jei dar pamenate (o esu tikras, kad taip) minėto šedevro siužetą, tikriausiai mintyse iškyla prisiminimai apie filme suteiktą galimybę visiems aktoriaus D. Malkovičiaus gerbėjams už tam tikrą mokestį atsidurti jo kailyje. Savo naujausiuoju filmu „Her“ kino metras vėl braido komunikacinius vandenis.Vienišas rašytojas užmezga itin keistus santykius su ką tik įsigyta visus kliento poreikius turinčia tenkinti ir meiliu moterišku balsu (verbalinėmis priemonėmis kankinti vargšą romanistą patikėta seksualiajai Scarlett Johansson) komunikuojančia operacine sistema. Skamba jau girdėtai ir kiek nuvalkiotai, tiesa, bet žinant, kas šio filmo režisierius, galima tikėtis išties visko, tik ne banalaus kino.

Filme vaidina: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson ir kt.

Pasaulinė premjera: 2013 m. spalio 12 d.

Premjera Lietuvoje:

Filmo žanras: romantinė mokslinės fantastikos drama

Aleksandras Rimdžius

Turbūt mano, kaip sinefiliškų polinkių turinčios ypatos,kino kelias šia prasme visiškai nesiskiria nuo kitų mano kartos atstovų: būdamas mažas per LNK kiekvieną šeštadienį žiūrėdavau „Holivudo žinias“, tą pačią dieną tarsi maldaknygę griebdavau „TV anteną“ ir beveik buvau pasiruošęs plėšt filmų anonsų puslapius ir godžiai grūst gerklėn – kaip mane žavėjo jų kuriama intriga. Pamenu nakvikiškas naktis belaukiant elito ir snobo kino laidų ar Oskarų apdovanojimų ceremonijų – iki internetinėje eroje tai buvo vos ne sakralaus laukimo ir atpildo vakarai.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *