Filmų tęsiniai 2013-aisiais. Nuo bado iki smurfų universiteto

2013 metai kino pasaulyje pažymėti tęsinių lietumi. Nenorime suklįsti skaičiuodami, tačiau šiais metais į kino ekranus bus arba jau buvo paleista apie 40 įvairiausių žanrų filmų tęsinių ir perdirbinių. Kai kurie iš jų žymimi skaičiukais 5,6, tad tai tik dar kartą įrodo, jog atradus aukso gyslą, jos paleisti nereikia. Ši formulė filmo tęsiniams dažniausiai nepasitvirtina, tačiau žiūrovai į kino teatrus skuba viliojami pirmųjų filmų šlovės ir atsiminimų. Ypač daug tęsinių sulaukė pagal įvairius komiksus sukurti filmai.

„Kinomaistas“ stengėsi kiek galėjo surinkti 2013 metais pasirodysiančių arba jau pasirodžiusių filmų tęsinius, tačiau jei ko ir likome nepaminėję – lauksime pastabų komentaruose.

Prieš vidurnaktį / Before Midnight

Filmas „Prieš saulėtekį“  sujaudino ne vieno širdį, todėl nenuostabu, jog 2004 metais sukurtas jo tęsinys„Prieš saulėlydį“. Visgi, kaip ir dauguma tęsinių, šis filmas nebuvo labai geras, nors režisierius ir pagrindiniai aktoriai – Ethanas Hawke’as ir Julie Delpy – tie patys. Tačiau, matyt, faktas, jog tiek režisierius, tiek aktoriai yra labai geri draugai, lėmė, jog jie nežada sustoti ir ruošia 3 saulėlydžių dalį – filmą „Prieš vidurnaktį“. Kaip jau nujaučiate, istorija išlieka beveik identiška – amerikietis Džesis ir prancūzė Selin pagaliau nusprendė nesislapstyti ir gyventi kartu Paryžiuje. Pora augina dvynes mergaites, o Džesis visaip stengiasi palaikyti gerus santykius su savo sūnumi Hanku iš pirmosios santuokos. Vaikinas kartu su tėvu ir Selin praleidžia atostogos vienoje iš Graikijos salų, kurioje ir prasideda tikrosios dramos. Pasaulinė premjera –  gegužės 24 d., Lietuvoje – liepos 12 d.

Bado žaidynės 2 / The Hunger Games: Catching Fire

Antroji filmo „Bado žaidynių“ dalis „The Hunger Games: Catching Fire“ tęsia 74-ųjų kasmetinių žaidynių temą ir pasakoja apie jų nugalėtojus Katniss ir Peetą. Pagal tradiciją, jaunuoliai turi daryti pergalės turą ir aplankyti visas apygardas. Netikėtai Katniss suvokia, jog apygardų žmonės ją mato kaip sukilimo simbolį ir įkvepia žmonėms viltį. Tačiau valdžia irgi pastebi šį faktą ir nusprendžią merginą sunaikinti. Tačiau kaip tai padaryti? Juk ji yra laikoma nacionaline didvyre.

Nuodėmių miestas 2 / Sin City: A Dame to Kill For

Rašytojas ir komiksų kūrėjas Frankas Milleris kartu su režisieriumi Robertu Rodriguezu vėl suvienijo jėgas ir po 8 metų pristato kultinio filmo „Nuodėmių miestas“ („Sin City“) tęsinį „Nuodėmių miestas 2“ („Sin City: A Dame to Kill For“). Filmo scenarijus sukurtas pagal to pačio pavadinimo F.Milerio komiksų seriją. „Nuodėmių miesto“ tęsinyje toliau pasakojama apie pragarą žemėje, kurio gatvėse gali sutikti įvairiausio plauko pabaisų.  Geriečiai ir toliau kausis su blogiečiais, jog apsaugotų miesto ramybę. Pasaulinė premjera –  spalio 3 d.

Žinių vedėjas 2: Legenda tęsiasi / Anchorman: The Legend Continues

Režisierius Adamas McKay pristato savo 2004 metais sukurtos komedijos „Žinių vedėjas“ („Anchorman“) tęsinį, kuriame sutiko vaidinti visi pirmosios dalies aktoriai.  Kaip ir pirmam filmui, aktorius Willas Ferrelas „Žinių vedėjas 2: Legenda tęsiasi“  pats kartu su režisieriumi parašė scenarijų. „Žinių vedėjas 2: Legenda tęsiasi“  toliau tęsia 7 deš. televizijos žvaigždės Rono Burgundo ir jo komandos gyvenimo istorijas, kurios pilnos smagių netikėtumų ir, žinoma, meilės. Pasaulinė premjera –  gruodžio 20 d.

Mačetė žudo / Machete Kills

Režisierius Robertas Rodriguezas, išgarsėjęs tokiais filmais kaip „Šnipų vaikučiai“ („Spy Kids“), „Nuodėmių miestas“, „Grindhouse“,„Machete“, 2013 metais į kino ekranus paleis net du filmų tęsinius. Tai kartu su Franku Milleriu kuriamas „Nuodėmių miesto“ tęsinys ir trash filmo „Mačetė“ transformacija į mačetę žudikę – „Mačetė žudo“. JAV vyriausybė  pasamdo žudiką Mačetę išties neįmanomai misijai – jis turi keliauti į Meksiką ir surasti pavojingą ginklų prekeivį, norintį sunaikinti visą pasaulį. Į kovą stoja ir ypač seksualios ir pavojingos gražuolės, tarp jų – pati Lady Gaga. Pasaulinė premjera –  rugsėjo 12 d., Lietuvoje –  rugsėjo 20 d.

Hobitas: Smogo dykynė / The Hobbit: The Desolation of Smaug

„Hobitas: Smogo dykynė“ („The Hobbit: The Desolation of Smaug“) – tai antroji  fantastinės hobitų istorijos dalis, kurios režisierius, vienas iš scenarijaus autorių ir prodiuseris –  Peteris Jacksonas. Pirmoji epo dalis „Hobitas: nelaukta kelionė“ („An Unexpected Journey“) pasirodė 2012 metais, o „There and Back Again“ planuojama žiūrovams pristatyti 2014-aisis. Epas sukurtas remiantis 1937 metais  išleista  J. R. R. Tolkieno knyga „The Hobbit“, kuri,  kaip visi žinome, yra jo „Žiedų valdovo“ („The Lord of the Rings“) trilogijos priešistorė.  Filme „Hobitas: Smogo dykynė“ toliau pasakojama Hobito ir jo draugų nuotykiai. Pasaulinė ir lietuviška premjera – gruodžio 13 d.

Rizikinga erzinti diedukus 2 / RED 2

„Rizikinga erzinti diedukus 2“ („Red 2“)  toliau pasakoja apie buvusio CŽV agento Franko Moseso ir jo komandos nuotykius. Šįkart pagyvenę agentai turi surasti ir neutralizuoti dingusį branduolinio ginklo įtaisą. Frankas ir jo komanda leidžiasi į žygį po Paryžiaus, Maskvos ir Londono gatves. „Rizikinga erzinti diedukus 2“ režisavo Deanas Parisotas. Beje, bent jau pirmoji „Rizikinga erzinti diedukus“ dalis buvo sukurta remiantis Warreno Elliso ir Cully Hamnerio riboto tiražo komiksų serija tuo pačiu pavadinimu. Pasaulinė premjera –  liepos 19 d., premjera Lietuvoje – liepos 26 d.

 Piktieji numirėliai / Evil Dead

Filmas „Piktieji numirėliai“ („Evil dead“) – tai 1981-ųjų Samo Raimi kultinio siaubo filmo tuo pačiu pavadinimu perdirbinys. Nors tai jau ketvirtasis numirėlis nuo 1981 metų, tačiau pabrėžiama, jog tai ne tęsinys, o visiškai savarankiškas filmas, kurio nereiktų sieti su jo pirmtakais. Galbūt todėl siaubo filmų „Piktieji numirėlių“ frančizės savininkas ir režisierius Samas Raimi visą garbę režisuoti ketvirtą filmą perdavė Fede Alvarezui, kuriam tai – pirmasis rimtas kino režisūros išbandymas. Tačiau nors ir užsiėmęs filmo „Ozas: didingas ir galingas“ („Oz the Great and Powerful”) režisūra ir platinimu, S.Raimi rado laiko prisidėti ir prie „Piktieji numirėlių“ prodiusavimo. Visgi, nesusilaikėme šio filmo neįdėję į tęsinių sąrašą, nors jis yra labiau perdirbinys. Pasaulinė premjera – 2013 m balandžio 5 d. Premjera Lietuvoje –  balandžio 19 d.

Žvaigždžių kelias: tolyn į tamsą / Star Trek Into Darkness

Režisieriaus J.J. Abramso filmas „Žvaigždžių kelias: tolyn į tamsą“ („Star Trek Into Darkness“) toliau tęsia pirmosios dalies istoriją ir pasakoja apie į namus sugrįžusią „Enterprise“ komandą, kuri suvokia, jog nenugalima jėga iš vidaus sunaikino jai vadovavusią organizaciją. „Enterprise“ nepasiduoda ir stoja į žūtbūtinę kovą įveikti visą apėmusį chaosą. Kovai vadovauja kapitonas Kirkas, įnirtingai ieškantis pagrindinio visų nelaimių piktadario. „Enterprise“ herojai suvokia, jog šis mūšis yra jų didžiausias išbandymas, kuriame draugystė bus paaukota, o Kirkas turės pasikliauti savo vienintele likusia šeima – įgulos nariais.  Pasaulinė premjera – 2013 m. gegužės 9 d. Premjera Lietuvoje –  gegužės 17 d.

Supermenas. Plieninis žmogus / Man of Steel

Šį kartą naują pasakojimą apie Supermeną ėmėsi režisuoti Zackas Snyderis, mums dar pažįstamas kaip filmų „300“ (2006) ir „Stebėtojų lyga“ („Watchmen“, 2009) kūrėjas. „Supermenas. Plieninis žmogus“ pasakoja apie herojaus vaikystę – kaip jis atsirado Kentų šeimoje, ir kaip jo nauji tėvai stengėsi vaiką išugdyti nepaprastam gyvenimui. Į Žemę Klarkas atsidūrė, kuomet jo tėvai Kriptono planetoje nusprendžia išgelbėti sūnų nuo mirties liepsnose skęstančiame chaose ir išsiunčia jį į kosmosą. Taip berniukas netikėtai nusileidžia Žemėje, kur jį suranda Kentų šeima.  Tačiau  Klarkas nėra paprastas vaikas, ir tai supratęs tėvas visais būdais stengiasi jį išmokyti nuslėpti šį faktą. Pasaulinė premjera –  birželio 12 d. Premjera Lietuvoje –  birželio 28 d.

Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti / A Good Day to Die Hard

Šį kartą penktą filmo „Kieto riešutėlio“ („Die Hard“) dalį sukūrė režisierius Johnas Moore’as, kuris toliau tęsė nepailstančio aktoriaus Bruce’o Williso šaudynių odisėją. Filme „Kietas riešutėlis. Puiki diena mirti“ pasakojama istorija persikelia į Maskvą, kur, padedamas savo sūnaus  Džeko, legendinis Džonas Makleinas  stos į kovą prieš teroristus.  Kaip vyrai atsidūrė Maskvoje? Pasirodo, Džekas yra CŽV agentas,  Maskvoje turėjęs susekti ir išnarplioti vietinį nusikaltėlių tinklą. Kaip ir reikia tikėtis, vyras patenka į bėdą ir jo gelbėti atvyksta tėvas.  Į šaudymų, gaudymų, lenktynių  ir žudynių laviną įsilies ir pašliję tėvo bei sūnaus santykiai. Pasaulinė premjera – vasario 7 d. Premjera Lietuvoje –  vasario 15 d.

Paranormalūs reiškiniai 5 / Paranormal Activity 5

„Paranormalūs reiškiniai“ – tai siaubo filmų serija, pasakojanti istoriją apie šeimą ir jų namuose gyvenančius demonus. Visi filmai daryti naudojant paprastą vaizdo kamerą, taip sukuriant realios dokumentikos efektą. Pirmosios, 2007 metais pasirodžiusios „Paranormalių reiškinių“ dalies, režisierius Orenas Peli sutiko kurti 5 dalį, filme taip pat pasirodys visose dalyse vaidinusi aktorė Katie Featherston. Pasaulinė premjera – spalio 23 d.

Geležinis žmogus 3 / Iron Man 3

Pagal „Marvel“ komiksus pastatytą filmą „Geležinis žmogus 3“ („Iron Man 3“) sukūrė Shane’as Blacko, kuriam tai antras rimtas režisūrinis debiutas po filmo „Kiss Kiss Bang Bang“ (2005). Pastarajame filme, beje, pagrindinį vaidmenį irgi atliko geležinis žmogus  Robertas Downey jaunesnysis. „Geležinis žmogus 3“  pasakojama apie superherojų milijonierių Tonį Sparką, kuris ieško jo pasaulį sunaikinusio niekšo Mandarino. Vyras taip pat nori surasti teroristus, pagrobusius žmonijai pavojingą virusą, pagreitinantį audinių regeneraciją. Tonis pats išbando šį virusą ir visiškai susitapatina su savo geležiniu kostiumu. Pasaulinė premjera – 2013 m. balandžio 18 d. Premjera Lietuvoje –  gegužės 3 d.

Ernis / The Wolverine

Režisieriaus Jameso Mangoldo filmas Ernis (The Wolverine) pastatytas remiantis Marvel serijos komiksais  Wolverine, kuriuos sukūrė Chrisas Claremontas ir Frankas Milleris. Šiais metais pasirodo dar vienas filmas, sukurtas remiantis F.Millerio komiksu – „Nuodėmių miestas 2“ („Sin City: A Dame to Kill For“). Ernis  yra 6-asis  Iksmenų serijos filmas, kuriame pasakojama  apie superherojų Ernį. Žmogus mutantas nuvyksta į Japoniją, ten trenruojasi su samurajumi Shingen bei pamilsta jo dukrą. Erniui tenka nelengva užduotis kautis su nindzėmis bei susitikti su priešu iš praeities. Pasaulinė premjera –  liepos 24 d. Premjera Lietuvoje –  liepos 26 d.

Pats baisiausias filmas 5 / Scary Movie 5

„Paties baisiausio filmo 5“ („Scary Movie 5“) režisierius Malcolmas D. Lee šį kartą koncentruojasi į žinomiausius siaubo filmus ir jų kūrėjų sprendimus, kurie dažnai atrodo nelogiški. Pagrindinių „Paties baisiausio filmo 5“ herojų namuose apsigyvenęs vaiduoklis, pasiskolintas iš „Paranormalių reiškinių“, tačiau įgavęs dvasios, prikeltos „Piktųjų numirėlių“ apgyventoje girios trobelėje, pavidalą. Filme patys save vaidina skandalingoji Lindsay Lohan, aktorius Charlie Sheenas ir net Mikas Tysonas.   „Paties baisiausio filmas 5“ – paskutinioji  keturių dalių „Paties baisiausio filmo“ trilogijos dalis. Pasaulinė premjera – 2013 m.  balandžio 11 d. Premjera Lietuvoje –  balandžio 26 d.

Ateini čia arba gausi į dūdą 2! / Kick-Ass 2: Balls to the Wall

Režisieriaus Jeffo Wadlowo filmas „Ateini čia arba gausi į dūdą 2!“ („Kick-Ass 2: Balls to the Wall“) sukurtas remiantis Marko Millario ir Johno Romita jaunesniojo komiksų knygomis „Kick-Ass“ ir „Hit-Girl“. Filmo prodiuseris Matthew Vaughnas buvo pirmosios „Kick-Ass“ dalies režisierius. „Ateini čia arba gausi į dūdą 2!“ tęsia savo pirmtako istoriją ir toliau pasakoja apie kostiumuotą mokyklos herojų Deivą, kurio slapyvardis – „Kick-Ass“. Nepamirškime pridurti, jog vaikinas išties neturi jokių slaptų galių, o vienintelis jo ginklas – nepaprasta drąsa  ir tikėjimas savo superherojaus valia. „Ateini čia arba gausi į dūdą 2!“ Kick-Ass susijungia su kitais kovotojais, kuriuos inspiravo vaikino poelgiai ir jie kaunasi persirengę superherojų kostiumais. Pasaulinė premjera – liepos 4 d.

 Greiti ir įsiutę 6 / Fast & Furious 6

Pirmasis filmas „Greiti ir įsiutę“ pasirodė 2001 metais, o jį sukurti režisierių Robą Coheną inspiravo žurnale „Vibe“ rasta istorija apie nelegalias automobilių lenktynes Niujorke. Po ypač sėkmingos pirmosios dalies sekė dar penkios: „Greiti ir įsiutę“ („2 Fast 2 Furious, 2003), „Greiti ir įsiutę: Tokijo lenktynės“ („The Fast and the Furious: Tokyo Drift“, 2006), „Greiti ir įsiutę 6“ („Fast & Furious“, 2009), „Greiti ir įsiutę 5“ („Fast Five“, 2011), o šiais metais pasirodė ir „Greiti ir įsiutę 6“. „Greiti ir įsiutę 6“ režisavo , kuris prieš tai sukūrė du įsiutusių ir labai greitų filmus. Šeštojoje dalyje pasakojama istorija apie agentą Hobbsą, persekiojantį mirtinai pavojingą vairuotoją gaują, kurios vadui padeda dvi gražuolės merginos. Sugauti šią gaują Hobbsas pagalbos paprašo kitų nusikaltėlių Domo ir Briano pagalbos. Jiems pažadamas atleidimas už visus anksčiau padarytus nusikaltimus. Premjera: gegužės 22 d. Premjera Lietuvoje: gegužės 24 d.

Pagirios 3: velniai žino kur / The Hangover Part III

„Pagirios 3: velniai žino kur“ („The Hangover Part III“) režisuoti apsiėmė pirmųjų 2 pagirių kūrėjas Toddas Phillipsas, tad trečiajame filme didelių režisūrinių netikėtumų nesulauksime. Filme  pasirodys iš ankstesnių dalių pažįstami aktoriai Bradley Cooperis, Edas Helmsas, Zachas Galifianakis, Justinas Bartha ir Toddas Phillipsas, kuris yra ir filmo režisierius bei scenarijaus bendraautoris. Filas, Alanas, Stju ir Dagas arba kitaip – „Vilkų Gauja“, sugrįžta. Ir šį kartą jie į psichiatrijos ligoninę veža Alaną, kuris po tėvas mirties papuolė į sunkios depresijos liūną. Tačiau pakeliui vyrams, kaip ir galima tikėtis, atsitinka daugybė nuotykių. Juos užpuola gangsteris, kuriam Alano draugas Chow skolingas daugybę pinigų. Vilkų gauja dabar turi ypač greitai surasti nedorėlį Chow ir atsiimti pavogtu pinigus. Kodėl? Nes gangsteriai paėmė į nelaisvę jų draugą Dagą. Pasaulinė premjera –  gegužės 23 d. Premjera Lietuvoje –  gegužės 24 d.

Animacinių filmų tęsiniai

Monstrų universitetas / Monsters University

„Monstrų universitetas“ – pasakoja filmo „Monstrų biuras“ priešistorę, kurią sukūrė režisierius Dan Scanlonas. Pastarajam tai pirmasis rimtas režisūrinis debiutas. Kaip rašo filmą Lietuvoje platinantys Forumcinemas, „Monstrų universitetas“ – kultinio animacinio filmo „Monstrų biuras“ priešistorė. Čia sužinosime siaubingą tiesą: Maikas ir Salis – labiausiai patyrę ir labiausiai gąsdinantys Monstropolio gyventojai – ne visada buvo geriausi draugai. Pirmąkart susitikę pačiame baisiausiame Monstrų Universitete, kur mokėsi monstriško gyvenimo baisybių, Maikas ir Salis neapkentė vienas kito ir vienas kitam krėtė bjauriausias šunybes. Pasaulinė premjera – birželio 20 d. Premjera Lietuvoje –  rugpjūčio 2ę d.   Filmas bus dubliuotas lietuviškai.

Bjaurusis AŠ 2 / Despicable Me 2

Pirmojo „Bjaurusis AŠ“ („Despicable Me“) režisieriai Pierre’as Coffinas ir Chrisas Renaudas pagaliau sugrįžo su visų ilgai lauktu animacinio filmo 3D tęsiniu, kuris tęsia istoriją apie Gru ir jo geltonųjų minjonų gaują. Šįkart Gru prisideda prie vienos organizacijos, kad padėtų kovoti su naujais niekšais. Filmą įgarsino: Al Pacino, Steve Carell, Kristen Wiig, Jason Segel, Miranda Cosgrove, Moises Arias ir kt. Premjera:  birželio 20 d. Premjera Lietuvoje:  liepos 5 d.

Smurfai 2 / The Smurfs 2

Velnias burtininkas Gargamelis sukuria keletą į smurfus panašių padarų, kuriuos pavadino Naughties. Tačiau pastarieji nėra tikrieji smurfai ir negali duoti Gargameliui taip trokštamų galių. Būtybes paversti į tikrus smurfus gali tik paslaptingas burtažodis, kurį žino Smurfetė. Nieko nelaukęs Gargamelis ją pagrobia  ir išgabena į Paryžių. Tuomet likę smurfai Papa, Clumsy, Grouchy ir Vanity  susivienija su savo žmonėmis draugais, kad išgelbėtų Smurfetę. „Smurfai 2“ režisavo pirmųjų Smurfų kūrėjas Raja Gosnellas. Pasaulinė premjera – liepos 31 d., premjera Lietuvoje – rugpjūčio 2 d.

Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša 2 / Cloudy with a Chance of Meatballs 2

„Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša 2“ („Cloudy with a Chance of Meatballs 2“) – tai 2009 metų animacinio filmo tuo pačiu pavadinimu tęsinys, sukurtas remiantis Judi ir Ronio Barrettų knyga.  Filmą režisavo Cody Cameronas ir Krisas Pearnas. „Debesuota, numatoma mėsos kukulių kruša“  pirmoje dalyje pasakota istorija apie Swallow Falls miestą, kuriame lyja įvairiausiais maisto produktais, tad užsinorėjus hamburgerio, jis gali bet kada nukristi iš dangaus. Viso to kaltininkas – jaunas išradėjas Flintas Lockwoodas, netikėtai sukūręs mašiną, kuri vandenį paverčia maistu.  Antroje filmo dalyje pasakojama apie įvykius po didelės maisto audros, kuomet Flintas su draugais yra priversti palikti savo miestą. Sugrįžę atgal jie suvokia, jog Flinto išradimas buvo panaudotas ir blogiems tikslams – mutavusiams maistui sukurti.  Nuo tada Flinto ir jų draugų pagrindinis tikslas – sustabdyti šią mašiną kartą ir visiems laikams, kol nesusikurs nauja maisto ataka, sunaikinsianti visą žmoniją. Pasaulinė premjera –  rugsėjo 26 d., Lietuvoje filmas pasirodys po mėnesio.

ir kiti tęsiniai…

Nebrendylos 2 / Grown Ups 2

Persis Džeksonas: Pabaisų jūra / Percy Jackson: Sea of Monsters

Toras 2: Tamsos pasaulis / Thor 2: The Dark World

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *