Upė keičia kryptį / A River Changes Course, 2013

A River Changes Course

Kalyanee Mam praleido dvejus metus fiksuodama savo gimtosios šalies Kambodžos žmonių gyvenimą. Dokumentiniame filme „Upė keičia kryptį“ („A River Changes Course“) režisierė pasakoja apie tris jaunus kambodžiečius bei jų kovą dėl išlikimo, kuriam grėsmę kelia didžiosios korporacijos ir bankai.

Sari Math šeimai žvejyba yra svarbiausias išgyvenimo šaltinis, tačiau didžioji Tonle Sap upė visiškai pakeitė savo veidą, kuomet pradėti taikyti dideli mokesčiai žvejams, o nelegali žvejyba suklestėjo neregėtu mastu. Khieu Mok šeima, norėdama pradėti savo ryžių auginimo verslą, pasiima paskolą iš banko. Tačiau neišgalėdama sumokėti paskolos, motina išsiunčia Khieu dirbti į Pnompenį gamyklą. Sav Samourn su šeima gyvena kalnų džiunglėse, į kurias pradėjo kėsintis didelės korporacijos, norinčios pasipelnytų iš miškų. Kaip teigia Sav, ji nebebijanti laukinių gyvūnų bei vaiduoklių. Ji bijo žmonių.

Kalyanee Mam šis filmas – tai pirmas režisūrinis debiutas. 2011 metais ji buvo viena iš operatorių filme „Savų darbas“ („Inside job“, 2010), kuris laimėjo Oskarą geriausių dokumentinių filmų kategorijoje. „Upė keičia kryptį“ 2013 metų „Sundance“ kino festivalyje buvo apdovanota užsienio dokumentinių filmų Didžiuoju žiuri prizu.

Pasaulinė premjera – 2013 metų „Sundance“ kino festivalyje

Premjera Lietuvoje

Žanras – dokumentika, drama

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *