Dalaso klubas / Dallas Buyers Club, 2013

Serialais karjerą pradėjęs režisierius Jeanas-Marcas Vallée nusprendė perkelti vis dar ant televizijų bangos plaukiančią medicinos pasaulio problematiką į didįjį ekraną. Kartu pasipliuškenti kūrėjas pakvietė būrelį pirmo ryškumo Holivudo žvaigždžių. Galima neabejoti, kad paskui šį filmą tarsi neršti užsimaniusios lašišos į kino sales suplauks „tikrais faktais paremtų kinų“ gerbėjų minios.

Filmas pasakoja amerikiečio elektriko Rono Woodroofo istorija. Po to kai 1986 m. išgirdo kraupią žinią, kad serga ŽIV, šis teksasietis kilo į kovą prieš medicinos viršūnių atstovus ir farmacijos kompanijas. Nesulaukęs deramos pagalbos iš pagrindinės srovės medicinos atstovų, vyras pradėjo ieškoti alternatyvių gydymo būdų, kartu sukurdamas ištisą sistemą, kurios atsargomis galėjo naudotis visi kenčiantys nuo šio moderniojo amžiaus maro.

Filme vaidina:  Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto ir kt.

Pasaulinė premjera: 2013 m. lapkričio 1 d.

Premjera Lietuvoje: 2014 m. vasario 21 d.

Filmo žanras: drama

Aleksandras Rimdžius

Turbūt mano, kaip sinefiliškų polinkių turinčios ypatos,kino kelias šia prasme visiškai nesiskiria nuo kitų mano kartos atstovų: būdamas mažas per LNK kiekvieną šeštadienį žiūrėdavau „Holivudo žinias“, tą pačią dieną tarsi maldaknygę griebdavau „TV anteną“ ir beveik buvau pasiruošęs plėšt filmų anonsų puslapius ir godžiai grūst gerklėn – kaip mane žavėjo jų kuriama intriga. Pamenu nakvikiškas naktis belaukiant elito ir snobo kino laidų ar Oskarų apdovanojimų ceremonijų – iki internetinėje eroje tai buvo vos ne sakralaus laukimo ir atpildo vakarai.

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *