Atsisveikinimo laiškas su „Kinomaistas“ skaitytojais

Brangūs „Kinomaistas.lt“ skaitytojai,

Su liūdesiu turiu informuoti, kad „Kinomaistas.lt“ veikla po beveik 10 metų egzistavimo NUTRAUKIAMA.
„Kinomaistas.lt“ – vienas pirmųjų kino tinklaraščių, išsivysčiusių į kino puslapį, Lietuvoje, atsiradęs metais iš noro užpildyti iki tol tuščią kino informacijos nišą bei supažindinti žmones su ne vien Holivudiniu, bet ir nekomerciniu kinu.


„Kinomaistas.lt“ buvo pradėtas Dainoros Remezos, kuri dėl laiko trūkumo prieš gerus 7 metus šį puslapį perdavė man. Pasitikėjo ir, manau, jos lūkesčius išpildžiau su kaupu. Pamenu, kuomet į mano rankas pateko „Kinomaistas.lt“, iš jo buvo belikęs tik vardas, nes pats puslapis buvo
„užhakintas“, dingo visa senoji straipsnių bazė, dizainas, tad teko viską pradėti nuo nulio. Tuomet net negalėjau pagalvoti, kad „Kinomaistas.lt“ gyvuos šitiek metų!

„Kinomaistas“ ne tik skleidė informaciją apie filmus, rašė recenzijas, bet ir pristatė kiną iš kitos pusės – mums buvo įdomu, kokius filmus mėgo kūrybingi žmonės ar kokie paslapties kodai slepiasi už kultinių filmų.

„Kinomaistas.lt“  archyve – virš 1300 straipsnių, iš kurių daugiau nei pusę – autoriniai, likę – adaptuoti spaudos pranešimai, pasaulio filmų bazė. „Kinomaistas.lt“  ne vienerius metus apžvelgė kino festivalius Lietuvoje (Kinopavasaris, Vilniaus Dokumentinių filmų festivalis, Scanorama etc) bei užsienyje (Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis, Marakešo tarptautinis filmų festivalis, Berlynalė).

Ačiū visiems prisidėjusiems prie puslapio kūrimu.

Ačiū Ūlai Lapius už puikų logotipą ir savo rašytojams recenzentams (jei ką pamiršau, rašykite komentaruose):

Aleksandras Rimdžius, Markas Aurelijus Piesinas, Augustas Kalinauskas, Gytė Skirkaitė, Dainora Remeza, Dalia Dudėnaitė, Domantė Juknonytė, Deimantė Petrutytė, Donata Juškelytė, Gintarė Visockytė, Ingrida Stakėnaitė, Justina Diglytė, Lina Bakšytė, Miglė Munderzbakaitė, Ieva Šukytė etc.

Visus tuos metus „Kinomaistas.lt“ buvo išlaikomas iš asmeninio entuziazmo bei kitų kinomanų pagalbos. Ačiū Lietuvos kultūros tarybai, skyrusiai man stipendiją plėtoti metų trukmės projektą (ne)Mažoji kino Lietuva,  kuriame aprašiau mažųjų Lietuvos miestų kino gyvenimą bei reiškinius. Buvo aplankyta daugybė rajonų, susipažinta su kinomanais iš visos Lietuvos.
 
Tačiau atėjo metas atsisveikinti ir plėtoti kitus projektus.

Šiuo metu gyvenu Maroke, Marakeše padedu keliautojams atrasti šią šalį su puslapiu www.blondieinmorocco.com. Tad jei reikės pagalbos organizuojant kelionę į Maroką – kreipkitės! Padėsiu tiek klausimais, tiek turų užsakymais.

Taip pat kasmet prisidedu prie meno mugės „ArtVilnius“ orgnizavimo. Šiais metais mugė vyks birželio 7-10 dienomis, visus labai kviečiu apsilankyti ir įsigyti rinktinio, tarptautinio meno!

Kinas visuomet liks mano didžiausia meilė, bet nuo šiol pasyvesniu pavidalu. 
Jei kažką domina perimti „Kinomaistas.lt“, rašykite barcaite.rasa@gmail.com.
Geriausio kino linkėdama,

„Kinomaistas.lt“
šefė
Rasa Barčaitė
Vilnius-Marakešas
barcaite.rasa@gmail.com

Komentuokite

Your email address will not be published. Required fields are marked *