Apie mus

stranger-than-paradise-1984

„Kinomaistas.lt“ – vienas pirmųjų kino tinklaraščių Lietuvoje, atsiradęs iš noro užpildyti iki tol tuščią kino informacijos nišą bei supažindinti žmones su ne vien Holivudiniu, bet ir nekomerciniu kinu.

„Kinomaisto“ rašytojai ne tik skleidžia informaciją apie filmus, rašo recenzijas, bet ir pristato kiną iš kitos pusės – mums įdomu, kokius filmus mėgsta kūrybingi žmonės ar kokie paslapties kodai slepiasi už kultinių filmų.  Taip atsiranda tokie straipsniai kaip kad ryšiai tarp pirmojo žmogaus nusileidimo mėnulyje ir Stanley Kubricko arba ką Billas Murray „Pasiklydę vertime“ pabaigoje sušnabždėjo į ausį Scarlett Johansson. „Kinomaiste“ atrasite ir tikrų sinefiliškų straipsnių apie Prancūzijos kinoteką Paryžiuje arba visą akademinę tiesą apie siaubo filmus.

Prisijungti prie mūsų komandos gali visi – nėra jokio amžiaus, lyties, rasės ar mėgstamo filmo apribojimų.

Kinomaistą gamina ir ragauja:

Untitled
Vyr. šefas  Rasa Barčaitė

Kinomaistas – turbūt pats skaniausias mano pagamintas patiekalas. Sukurti jį paskatino meilės kinui perteklius, taip pat noras sujungti kino kulinarus. Kaip gaminti kino rašmenis pamokė menotyros mokslai, o viską įtvirtino darbas ne vienoje lietuviškoje žiniasklaidos priemonėje.

Photo    Gytė Skirkaitė

Kinas man – tai aptemdyta salė, ekranas, į kurio margumyną panyri porai valandų, tai kitų, šalia sėdinčiųjų emocijos, kurias sugeri, tai gyvenimas, realybė kitame kailyje, kitame laike. Vienintelis, gyvenimą ir kiną skiriantis dalykas man – tikiu kino reinkarnacija. Ne kartą miriau, prisikėliau ir atradau save iš naujo kitoje kino juostoje. O rašau, nes tomis akimirkomis, kai ekraną užpildo (tarsi epitafija antkapį) titrai, mano siela blaškosi, nenori išeiti iš staiga nušvitusios salės, mat kad iš tikrųjų išeičiau turiu padėti tašką – atsisveikinimui palikti nekrologą.

dalia dudenaiteDalia Dudėnaitė

 Kinomaisto virtuvėje tik pradedu gaminti visokius kepsnius, spageti, desertus ir padažus. Kartais sukuriu tikrai subtilaus skonio šedevriukus, o kartais – ką nors prisvilinu, persūdau ar įdedu kažką, nuo ko paskui skauda skrandį. Tikiuosi laikui bėgant man pavyks pateikti vis profesionaliau pagamintus skanėstus, džiuginančius kiekvieną gurmaną, negurmaną ir kitas alkanas sielas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERALina Bakšytė 

Gyvenimo aštrumas bei žmonijos kraštutinumai – ingredientai, kurių nuolatos ieškau kino receptų sąrašuose. Lengvi užkandžiai šioje virtuvėje senai išmesti. Mano vakarienė skirta tiems, kas dar neprisikaupė gyvenimo nuovargio, kas tiki, kad filmas gali skatinti tam tikriems apmąstymams, tam tikriems žingsniams, gyvenimo pokyčiams ar net žmonijos likimo posūkiams:)